panele podłogowe
picture
reklama

Panele podłogowe do kuchni

reklama

Panele podłogowe do kuchni jeszcze nie tak dawno miały problem ze znalezieniem nabywców, ponieważ zgodnie z panującą powszechnie opinią, ten rodzaj podłogi nie nadawał się do pomieszczenia, gdzie wilgoć i rozlane płyny są na porządku dziennym.

Obecnie jednak nikogo już to nie dziwi. Współczesne panele są odporne na wszelkiego rodzaju zamoczenia. Dla osób, które mimo położenia paneli nie chcą rezygnować z typowego dla kuchni wystroju, dostępne są wzory imitujące płytki ceramiczne albo gumolit. Poza tym warto, aby te zastosowane w kuchni charakteryzowały się dużą wytrzymałością i odpornością, bo to właśnie tam koncentruje się życie rodzinne. Na podstawie podziału paneli według klasy użyteczności, bezpośrednio związanym z natężeniem ruchu, najlepiej wybrać takie o symbolu 23, przeznaczone do salonu, korytarza i oczywiście kuchni. Oprócz tego jest także 22 (jadalnia i pokój dziecięcy) oraz 21 (sypialnia, pokój gościnny, jadalnia). Istnieje także wyższy poziom; 31,32,33 – dla pomieszczeń użyteczności publicznej. Należy także się zainteresować klasą ścieralności, która również jest zróżnicowana w zależności od pomieszczenia. I jak z niej wynika, kuchnia obok przedpokoju i biura sklasyfikowana jest jako „AC5 - bardzo wysoka”. Mamy także „AC4 – wysoka” do przedpokoju, holu, pokoju dziecięcego, „AC3 – dobra” dla salonu, „A2 – słaba” do gabinetu oraz jadalni i „AC1 – bardzo słaba” dla sypialni i pokoju gościnnego.Zalety paneli do kuchni

Panele podłogowe do kuchni mają kilka poważnych zalet. Przede wszystkim są bezpieczne dla małych dzieci, które mają skłonności do przewracania się. Upadek na panele powoduje o wiele mniejsze uszkodzenia (zwłaszcza głowy) niż gdyby doszło do niego w kuchni, gdzie podłoga wyłożona jest np. płytkami ceramicznymi. Zresztą podobnie wygląda sytuacja, kiedy upuścimy kubek czy talerz. Jeśli spadną one na panele, to mamy spore szanse, że naczynie nie rozbije się, co w przypadku płytek jest praktycznie niemożliwe. Ponadto, panele podłogowe do kuchni są też cieplejsze niż ich ceramiczna konkurencja.Panele mają pasować do wnętrza

panele podłogowe do kuchni

Podsumowując ten temat; pomysł stworzenia podłogi w kuchni z paneli podłogowych wydaje się trafnym wyborem. Całe pomieszczenie dzięki takiej decyzji zyska na estetyczności, stanie się przyjemniejsze i bezpieczniejsze, a przez to wygodniejsze w użytkowaniu. Dzięki bogactwu wzorów i odcieni nie będzie najmniejszego problemu, aby panele dobrać do wystroju kuchni, a także w zgodności z meblami, ścianami czy innymi elementami tego wnętrza.Czy panele nadają się do kuchni ?

Oczywiście spotkamy jeszcze kilka osób, które pozostają przy stwierdzeniu, że panele nie nadają się do kuchni ze względu na panującą w niej wilgoć, jednak na pewno uda nam się porozmawiać z ludźmi, którzy już praktykują takie rozwiązanie we własnym mieszkaniu i nie mają kompletnie żadnych powodów do narzekania. Można też porozmawiać z doradcami w sklepach z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi, którzy z pewnością opowiedzą nam o zaletach paneli podłogowych kuchni.


reklama